opteck oferowane przez Home

Źródło: pl.opteck.com

Opteck jest jedną z platform przeznaczonych do handlu opcjami binarnymi, która jest dostępna również w Polsce. Jej ideą jest umożliwienie klientom handlu na rynku Forex, ale również inwestowanie w towary, indeksy giełdowe, a nawet akcje. Klienci dostają do dyspozycji platformę handlową, z której mogą korzystać na komputerze, dostępne są również aplikacje na smartfony i tablety z pełną funkcjonalnością platformy handlowej.

Jako broker firma powstała w 2011 roku z inicjatywy firmy Centralspot Trading Ltd. zarejestrowanej na Cyprze. Wszystkie potrzebne do działalności brokerskiej uprawnienia firma uzyskała w 2014 roku, gdy zdobyła licencję na prowadzenie działalności brokerskiej wydaną przez Cypryjski Urząd Regulacji CySec. Działalność brokerską Opteck reguluje również International Financial Services Commission z Belize w zakresie zawierania na odległość umów z klientami zgodnie z ustaleniami dyrektywy unijnej nr UE 2002/65/EC. Siedziba firmy odpowiedzialnej za udostępnienie platformy handlowej oraz jej obsługę brokerską również znajduje się na Cyprze.

Korzystając z platformy handlowej klienci mogą liczyć na całodobowe wsparcie pracowników. Do ich dyspozycji oddano 9 różnych wersji językowych platformy handlowej z dodatkowym wsparciem telefonicznym, które jest dostępne w 15 językach. Klienci mogą się kontaktować z departamentem wsparcia telefonicznie, mailowo lub poprzez live chat. Z handlu opcjami binarnymi mogą korzystać brokerzy z większości krajów, w tym również inwestorzy zamieszkujący w Kanadzie i Australii (wyjątek stanowią inwestorzy, których miejscem zamieszkania są Stany Zjednoczone).

5 powodów, dla których warto wybrać Opteck

  • Niska kwota depozytu wymagana przez platformę, aby rozpocząć handel opcjami binarnymi.
  • Platforma inwestycyjna dostępna online, także w wersji na urządzenia mobilne.
  • Wypłata już po zgromadzeniu 50 euro / 50 dolarów / 50 funtów lub 100 euro / 100 dolarów / 100 funtów w przypadku przelewu na rachunek bankowy z gwarancją bezpłatnej pierwszej wypłaty w przypadku posiadania konta Platinum, VIP lub Black.
  • Możliwość założenia konta użytkownika, dopasowanego do własnych potrzeb i możliwości inwestycyjnych, z dostępem do platformy wiedzy, możliwości korzystania z dodatkowego wsparcia analityków oraz z dodatkowym bonusem powitalnym dla nowych klientów.
  • Bardzo przystępnie opracowane materiały edukacyjne, dostosowane do potrzeb inwestorów o zróżnicowanych poziomie doświadczenia inwestycyjnego oraz znajomości produktów inwestycyjnych.

Podstawowe zasady niezbędne przy handlu na platformie Opteck

Każdy inwestor, który chce praktycznie sprawdzić możliwości handlu opcjami binarnymi, powinien założyć na platformie konto użytkownika oraz wpłacić depozyt. Założenie konta jest równoznaczne z otrzymaniem specjalnego bonusa powitalnego, platforma wskazuje również osobistego doradcę, który jest odpowiedzialny za przybliżenie funkcjonalności platformy handlowej nowemu użytkownikowi. Opteck dopuszcza możliwość zawierania transakcji o wartości od 25 do 1000 dolarów. Wpłaty na konto, które służący do rozliczeń handlowych, można dokonać na kilka sposobów. Akceptowane są płatności zrealizowane jako: przelewy bankowe (czas na zaksięgowanie środków na rachunku może wynosić nawet 3 dni robocze), płatność kartą płatniczą lub kredytową wydaną przez Visa lub Master Card (płatność księgowana natychmiast na rachunku klienta), wykorzystując transfery pieniężne obsługiwane przez Moneybookers lub Webmoney (płatność księgowana w trybie rzeczywistym) lub też z wykorzystaniem specjalnej karty cashU (płatność realizowana w ciągu 1 dnia roboczego). Podczas rejestracji konta użytkownik musi również wskazać walutę do rozliczeń. Jest to związane z koniecznością ustalenia minimalnej kwoty depozytu do wpłacenia na konto oraz minimalnej kwoty uprawniającej użytkownika do wypłaty. Opteck prowadzi rachunki inwestorów w różnych walutach. Wybór waluty determinuje wypłaty, które będą realizowane w walucie wskazanej przy otwieraniu rachunku. Użytkownicy dokonujący transakcji na platformie Opteck mogą realizować wypłaty po zgromadzeniu kwoty w wysokości 50 euro (lub 50 dolarów czy 50 funtów brytyjskich) lub 100 euro (100 dolarów lub 100 funtów) w przypadku realizacji wypłaty na rachunek bankowy.

Handel na platformie Opteck oznacza inwestowanie w opcje binarne, przy czym inwestycja oznacza ustalenie, czy dana opcja zdrożeje (opcja call) lub stanieje (opcja put) z jednoczesnym ustaleniem czasu wygaśnięcia opcji (czas ten można ustalić pomiędzy 1 godziną a 1 miesiącem). Wskazanie kwoty inwestycji pozwala systemowi wyliczyć potencjalny zysk ze zrealizowania danej transakcji. Klient może liczyć na zysk w przypadku powodzenia inwestycji (opcja in the money). Opcja out the money oznacza stratę dla inwestora.


Platforma handlowa Opteck

Wszystkie inwestycje mogą być dokonywane przez platformę Opteck przez 24 godziny na dobę, przy czym platforma umożliwia handlowanie 70 aktywami, które są dostępne dla klientów w dni działania światowych rynków finansowych (dni robocze). Platforma jest udostępniana online, a korzystanie z jej możliwości nie wiąże się z koniecznością instalowania dodatkowego oprogramowania. Na platformie udostępnione jest również konto w wersji demo, które pozwala na zapoznanie się ze wszystkimi funkcjonalnościami, jakie oferuje platforma handlowa Opteck. Platforma jest również dostępna dla użytkowników, korzystających ze smartfonów z systemem iOS lub Android. Zainstalowanie aplikacji ogranicza się do zeskanowania QR kodu, który przyspiesza wyszukanie odpowiedniej aplikacji.

opteck Trading

Źródło: pl.opteck.com

Otwarcie konta użytkownika i bonus powitalny

Konto rzeczywiste, jakie może otworzyć przyszły użytkownik platformy Opteck, może być założone jako konto z różnymi dodatkowymi bonusami. Najbardziej podstawowym rodzajem konta jest Konto Zielone, które należy zasilić kwotą 250 – 499 euro, jednocześnie użytkownik otrzymuje bonus powitalny w wysokości 25% wartości wpłaconego depozytu. Założenie Konta Brązowego (500 – 999 euro) to gwarancja otrzymania bonusu powitalnego w wysokości 35% depozytu oraz bezpłatna sesja wprowadzeniowa do handlu opcjami binarnymi na platformie Opteck z udziałem analityka. Kolejne konto to Konto Srebrne (wpłata 1000 – 4999 euro) z bonusem w wysokości 45% depozytu, sesją wprowadzeniową, którą zrealizuje starszy analityk, ale również z dostępem do 20 sygnałów transakcyjnych z SignalsXP. Konto Złote (5000 – 9999 euro) to 65% bonusu powitalnego, do 30 sygnałów transakcyjnych oraz dodatkowy jednoprocentowy zysk liczony od każdej transakcji. Konto Platynowe (10 000 – 24 999 euro) zapewnia właścicielowi bonus powitalny w wysokości 85% depozytu, dostęp do 40 sygnałów transakcyjnych czy dodatkowy 1% zysk od każdej transakcji. Czarne Konto z depozytem powyżej 25 000 euro to bonus powitalny w wysokości 100% depozytu, 2% dodatkowego zysku naliczanego od transakcji, priorytetowy dostęp do analityka, dostęp do 50 sygnałów transakcyjnych dziennie czy też dostęp do tygodniowych sesji ze starszym analitykiem. W Opteck przy otwieraniu konta użytkownika konieczne jest przedstawienie kopii dokumentu tożsamości oraz wyciągu bankowego lub faktury, wystawionej na osobę, która chce otworzyć konto na platformie Opteck, w celu dokonania weryfikacji użytkownika. Przy zakładaniu konta Opteck prosi klientów o wypełnienie ankiety, na podstawie której klient ma ustalony profil kliencki (klient prywatny, profesjonalny lub kontrahent specjalny) w zależności od posiadanego doświadczenia inwestycyjnego oraz wiedzy na temat działania rynków finansowych.

Wszystkie konta uprawniają użytkowników do korzystania ze wsparcia doradców online lub poprzez live chat, zapewniają otrzymywanie mailem raportów rynkowych oraz wiążą się z dostępem do bezpłatnych filmów szkoleniowych i e-booków.