Miejsce 1: Opteck

▷ Przyjazny użytkownikowi interfejs
▷ Regulowane przez CySEC
▷ Opcja risk free trades

Najlepszy broker
89%
payout
2
92%
payout
3
85%
payout
opteck-homeOpcje binarne to niezwykle ciekawe narzędzie finansowe. Termin ten nie jest wszystkim znany, ale warto wiedzieć, że czerpać zyski z takiego handlu mogą praktycznie wszyscy, nawet osoby, które nie posiadają żadnej wiedzy na temat rynków finansowych. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i przekonać się, dlaczego ta forma inwestowania i zarobkowania jest tak popularna na całym świecie.

Czym są opcje binarne?

Narzędzia znane jako opcje są doskonale znane w świecie finansów, opcje binarne jednak są zjawiskiem stosunkowo nowym (ale cieszącym się olbrzymią popularnością już niemal od zarania), na tyle, że wiele organów dotąd nie jest pewnych, jak je zakwalifikować. Nie ma to jednak większego znaczenia, zwłaszcza dla inwestorów. Handel opcjami binarnymi opiera się na spekulowaniu przez tradera, czyli „handlarza”, czy cena danego aktywa wzrośnie, czy zmaleje.

W niektórych przypadkach przewidywania te opierają się na wiedzy i doświadczeniu, wcale jednak nie trzeba ich posiadać, by móc czerpać z opcji binarnych wielkie zyski, ponieważ duże znaczenie ma tu szybka zdolność reakcji oraz instynktowne działanie. Cechą charakterystyczną, jaką posiadają opcje binarne, jest stała wysokość świadczenia, jakie otrzymuje nabywca opcji, a także fakt, że działa on na zasadzie „wszystko albo nic”, czyli może stracić zainwestowane pieniądze lub wiele zyskać. W grę wchodzą bardzo różne aktywa, takie jak akcje wielkich spółek czy cenne kruszce

Co ważne, jest kilka rodzajów opcji binarnych, które różnią się od siebie przede wszystkim w zależności od czasu trwania spekulacji. Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem jest opcja high-low, która polega na tym, że trader dokonuje spekulacji ewentualnego wzrostu lub spadku ceny aktywa już w momencie jego zakupu. Jest to najdogodniejsza forma dla większości traderów, komfortowa pod wieloma względami.

Inne rodzaje opcji binarnych touch-no touch (spekulowanie dotyczy nie spadku lub wzrostu ceny aktywa, ale tego, czy cena „dotknie” określonego poziomu) i opcje binarne boundary (trader ocenia, czy cena aktywa pozostanie w określonym przedziale, czy znajdzie się poza nim). Szczególnie ciekawym rodzajem są opcje binarne krótkoterminowe, które rządzą się takim zasadami jak opcje high-low, ale mają bardzo krótki termin zakończenia, który może trwać nawet od 30 sekund do nie więcej niż 5 minut. Jest to więc znakomita propozycja dla niecierpliwych, którzy chcą od razu wiedzieć, jakie były ich przewidywania, prawidłowe czy błędne.

Usługi brokerskie

cysec-licencjiKażdy, kto chce podjąć się handlu opcjami binarnymi, może to zrobić bez żadnych trudności, ale musi skorzystać z usług brokerskich. Tego rodzaju firm jest na rynku bardzo wiele, umożliwiają one traderom działania w ramach handlu opcjami binarnymi i są głównie wygodnymi w obsłudze platformami. Wbrew pozorom jednak, nie jest tak łatwo wybrać dobrego brokera, a od wyboru tego zależy nie tylko wysokość zarobków, która jest, rzecz jasna, najważniejsza, ale też na przykład wygoda korzystania czy wielkość strat. Jak więc wybrać dobrego brokera?

Koszty i bonusy korzystania z brokerów

Nie wszystkie firmy brokerskie są wiarygodne, trzeba więc zwracać uwagę na to, czy posiadają rekomendację ważnych organów (a nie jest łatwo ją uzyskać). Jeśli broker takowej nie posiada, lepiej poszukać innej firmy. Najlepiej będzie korzystać z usług renomowanych platform, które podają wiarygodne, aktualne ceny, pobierane od najlepszych agencji, a także same są wiarygodne, mają dobry rating oraz gwarantują ochronę strat w dużym stopniu. Na tym nie koniec. Wybierając brokera, można skorzystać z wielu narzędzi mających na celu ich porównywanie – zajmuje się tym wiele portali internetowych.

Podczas selekcji zwraca się uwagę na takie parametry jak możliwy zarobek, konieczny wkład własny (jasne jest, że lepiej jest wybrać konto, które można założyć, wpłacając już 10 dolarów niż takie, którego założenie wymaga znacznie większej sumy, na przykład 1000 dolarów), wygoda otwarcia i prowadzenia konta oraz bonusy. Te ostatnie liczą się nie tylko w postaci wymiernej, ale też dodatkowych udogodnień, na przykład możliwości analizy budżetu czy korzystania ze specjalistycznych szkoleń. Wielu brokerów oferuje swoim klientom takie udogodnienia, gdyż firm takich jest na rynku sporo i konkurencja między nimi jest dość zacięta. Minimalizują też koszty korzystania z ich usług, dlatego dobry broker gwarantuje swoim klientom zarobki oscylujące w granica 90%.

Co jeszcze warto wiedzieć o brokerze?

Wybierając brokera, nie można zwracać uwagi tylko na bonusy i korzyści, gdyż jasne jest, że korzystanie z takich usług to nie tylko przyjemności. To także pewne obowiązki, a przede wszystkim konieczność poznania wszystkich zasad rządzących daną platformą. Bardzo ważna jest tutaj zwłaszcza kwestia wpłat i wypłat, gdyż zwykle możliwości wpłat na konto jest wiele, ale nie zawsze tymi samymi metodami można dokonać wypłaty zarobionych na handlu opcjami binarnymi środków.

Możliwości wpłat i wypłat

opteck-digitalNajczęściej transfer środków finansowych przebiega z wykorzystaniem najpopularniejszych form, czyli przelewu bankowego (międzynarodowego, rzecz jasna), a także karty kredytowej lub debetowej. Warto jednak pamiętać, że czas realizacji takich przelewów nie jest błyskawiczny i zwłaszcza w przypadku wypłat może wynosić kilka dni, trzeba więc mieć to na uwadze.

Czy to się opłaca?

Od kiedy tylko opcje binarne pojawiły się na rynkach finansowych, zdobyły sobie bardzo dużą popularność, która nie słabnie, a wręcz przeciwnie, zwiększa się. Już samo to jest najlepszym dowodem, że warto z takich możliwości skorzystać, ponieważ nie trzeba wiele inwestować, by sporo zarobić, a przy tym jest to łatwe, przyjemne i niezwykle ekscytujące. Dla jakich powodów warto zdecydować się na handel aktywami?
Duża dostępność – inwestować w opcje binarne może dosłownie każdy, kto tylko posiada dostęp do internetu i podstawowych narzędzi. Nie trzeba posiadać większej wiedzy, żadnego doświadczenia, ani nawet dużych środków, gdyż można założyć tanie konto czy nawet demo, które to usługi oferuje duża część brokerów.
Możliwość dużych zarobków – wysokość zarobków uzależniona jest od wielu czynników, ale inwestując w opcje binarne można realnie zarobić, nie wychodząc z domu. Wytrawni gracze dorabiają się w ten sposób nawet wielkich majątków.
Bezpieczeństwo – jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy zainwestowanie w opcje binarne jest pod jakimkolwiek względem bezpieczne, nie ma żadnych powodów do obaw. Są to działania uznawane przez Cypryjską Komisję do spraw Papierów Wartościowych, prestiżowy i opiniotwórczy organ, najważniejsi brokerzy cieszą się renomą na całym świecie, a wszystkie transakcje są doskonale zabezpieczone. Nie ma więc najmniejszych powodów do obaw.
Łatwość działania – by handlować aktywami, nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej wiedzy. Nie jest ona też potrzebna do obsługi platform brokerskich, gdyż co prawda są one tworzone w języku angielskim, ale ich panel jest instynktowny, jest to więc propozycja dobra niemal dla każdego.
Opłacalność – koszty, jakie naliczają brokerzy za korzystane z ich usług, nie są duże, tak samo jak minimalne depozyty, inwestując w opcje binarne można zaś dużo zyskać.