Opcje binarne robią światową karierę. To tylko jeden z powodów, dla których warto wiedzieć o nich jak najwięcej. Czym są opcje binarne? To instrument finansowy i nowa forma handlu. Polega na spekulowaniu, czy ceny konkretnych aktywów wzrosną, czy spadną na przestrzeni określonego czasu. Handel opcjami binarnymi jest bardzo prosty i nauczyć się tego może każdy zainteresowany. Każda opcja może bowiem zakończyć się albo wzrostem, albo spadkiem. Dla inwestującego istotna jest jedynie wartość opcji w momencie jej wygaśnięcia i to, czy jej cena w tym momencie jest wyższa czy niższa w porównaniu z ceną wyjściową. Jednym z pierwszych pytań, jakie zadają sobie zainteresowani inwestowaniem w opcje binarne jest – jak to robić?

Ostrzeżenie o ryzyku: kapitał finansowy może być zagrożony

Trzy kroki do zostania inwestorem

Inwestorem można się stać w trzech krokach. Pierwszy polega na wyborze aktywu, w który zamierzamy zainwestować, drugi na wyborze wysokości kwoty przeznaczonej na inwestycję, a trzeci to decyzja o kierunku ruchu opcji. Inwestowanie w opcje binarne zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeżeli wartość opcji, na którą postawiliśmy spadnie – stracimy, jeżeli wzrośnie – będziemy mieli zysk. W jaki sposób określić czy cena aktywu wzrośnie czy spadnie? Nie ma na to stuprocentowego sposobu, ale istnieją strategie, które zwiększają nasze szanse na zysk. Przede wszystkim trzeba być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi rynku. Warto też zainteresować się tym, jak kształtowały się ceny w poprzednim okresie. A najlepszą i najbardziej skuteczną metodą jest wykorzystanie jednocześnie obu powyższych.

Jak zacząć

Pytaniem, które nie może pozostać bez odpowiedzi jest – ile możemy zarobić na opcjach binarnych? Czy w ogóle warto brać je pod uwagę jako sposób na zarobek? Jednej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy. Zarobki zwykle są wprost proporcjonalne do ilości czasu poświęconego na inwestowanie w opcje. Trzeba też liczyć się z tym, że wpłacając pieniądze, poniesie się stratę. Najniższa kwota, jaką można wpłacić wynosi 100 dolarów. Zyski sięgają zwykle od 50 do 70 procent zainwestowanej kwoty. Inwestowanie w opcje binarne warto zacząć od niskich kwot i wraz ze wzrostem doświadczenia je zwiększać. Gdy już zdecydujemy, że opcje binarne to rzecz, która nas interesuje, przejdźmy do czynów. Kolejną ważną kwestią, na którą musimy znaleźć odpowiedź jest – gdzie można inwestować?

Wybierz brokera

Pośrednikami w handlu opcjami binarnymi są brokerzy. To firmy, które mają swoją platformę handlową. Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej platformy. Jeżeli chcemy być pewni, że jest ona wiarygodna, to wybierzmy brokerów, którzy mają licencję wydaną przez godny zaufania urząd europejski. Ciekawą propozycją dla początkujących inwestorów jest tak zwane konto demo. Służy ono temu, by grać na opcjach binarnych na próbę. Na początek konto zasilane jest wirtualnymi pieniędzmi, po pewnym czasie można założyć prawdziwe konto i zacząć przygodę z handlem opcjami.

Inwestuj non stop

Podstawowa wiedza ekonomiczna to duży atut, ale nie jest konieczna, by zarabiać na opcjach. Zaletą tej formy zarobku jest to, że wszystko odbywa się online, a platformy są dostępne non stop. Rozważnie inwestując możemy też osiągnąć duże zyski bez zbędnego wysiłku. Możemy też decydować o rodzaju aktywów i inwestować w akcje, surowce naturalne, indykacje czy waluty. Wszystko zależy od nas i naszego zaangażowania.